Izletnička sekcija HPD-a Kozjak član je Stanice vodiča Split i okuplja vodiče s licencom HPS-a te druge članove društva koji aktivno sudjeluju u organizaciji izleta. Glavna funkcija ove sekcije je organizacija izleta, odabir članova za školovanje za vodiče HPS-a te organizacija Opće i Male planinarske škole.

Tijekom godine HPD Kozjak organizira najmanje jedan društveni izlet mjesečno, odnosno dvadesetak jednodnevnih i višednevnih društvenih izleta godišnje. Plan društvenih izleta donosi Uprava na redovnoj skupštini, a možete ga pronaći na našim web stranicama pod rubrikom Plan izleta i na oglasnoj ploči ispred prostorija Društva na Gojači.

Članovi Izletničke sekcije se jednom mjesečno okupljaju i analiziraju prethodne izlete kako bi se podigla razina organizacije, a samim time i sigurnost svih izletnika.

PROČELNICI SEKCIJE

2022. – 2025. Ivan Barišić