Društveni izlet na Grintovec (Slovenija)

U ranim jutarnjim satima u petak smo krenuli iz Kaštel Sućurca prema Sloveniji. Uz pauzu za kavu, pa za ručak, u poslijepodnevnim satima smo stigli u Kamnišku Bistricu odakle kreće uspon na naše odredište – Cojzovu koču.

Pripremajući se za uspon gledamo prema domu koji se čini ne toliko daleko, ali puuuno visoko, ali nakon 3 sata uspona svi uspješno stižemo i opuštamo se uz zalazak sunca gledajući naš sutrašnji cilj – vrh Grintovec.

Sutra ujutro 18 od 22 člana su krenula na Grintovec, a 4 člana na Kalšku goru. Svi su došli do svojih ciljeva mada je ekipa na Grintovcu upala u oblak na vrhu (više sriće drugi put), a putem nazad su i “malo” pokisli. Uslijedio je popodnevni odmor (za mnoge neko novo iskustvo), a nakon toga večera i priče iz davnina u režiji Gotovca.

Nedilju ujutro smo se probudili iznad oblaka i uživali u pogledu tih sat dva dok nismo krenuli nazad u Kamnišku Bistricu. Na izvoru Bistrice smo se malo oporavili uz kavu, pivo i toćanje nogu u ladnom potoku, a nakon toga krenuli svatko na svoju stranu. Netko je nastavio po Sloveniji, netko otišao u Zagreb, netko u Ljubljanu, a netko na janjetinu.

Autor: Ivan Barišić