IZLET TRI KAŠTELANSKA DRUŠTVA Grebenom Kozjaka od PD Putalj do Malačke

• Autor objave:
  • Kategorija objave:Izleti

Bez obzira šta jugo jučer nije smirilo doživljaj, preko 120 ljudi je prošetalo obroncima našeg lipog Kozjaka. Izlet tri kaštelanska društva se već dugo planira i svi smo ga jedva dočekali.

Putalj nam je bia početna točka izleta, pa smo s marendom dočekali naše drage kolege planinare i nakon uvodnih riječi glavne vodičke Snježane iz Malačke krenuli preko Vrata Kozjaka do crkve sv.Luke.
Korakom koji je ponekad jugo dodatno ubrzalo smo nastavili preko Orlovog gnijezda i spustili se brže od očekivanog na drugu točku našeg izleta, planinarsku kuću Pod koludrom.

Naši iskusni Bedalovci su nas dočekali u najmanju ruku kao da dva dana nismo jeli, a ne da smo dan prije svi pretjerali s hranom za Uskrs. A sve lipo i ukusno od slanog i slatkog ića do pića, sve je išlo i mislim da je najveći kompliment to šta smo im počistili stolove s hranom.

Nakon pauze valjalo nam se pokrenuti i popeti do sv.Ivana Birnja. Sunce i uspon se pojačali, korak se usporio, ali smo svi stigli na Biranj. Sad je već lakše jer slijedi nam silazak prema cilju našeg današnjeg izleta, idemo na Malačku.
Makadamom je tu uz nas bilo i auto HGSS-a, a naš čuvar Kruno je budno pratio i bio tu ako slučajno nešto pođe po zlu.

Divni ljudi su nas dočekali na Malačkoj sa ukusnim ručkom, a nakon cilog dana spize i šetanja vrime je bilo za opuštanje. Gitara, harmonika i planinari, zabava zagarantirana.
Možda najlipši kraj ovog izleta je bilo upravo to da su se na kraju dana uz pjesmu pomišale zelene, crvene i plave majice i da smo od kolega planinara postali prijatelji koji će se potruditi da izlet tri društva postane tradicija.

I za kraj, HPD Ante Bedalov, HPD Malačka – Donja Kaštela i HPD Kozjak u mislima smo svi uz našeg Kruna i želimo mu šta brži oporavak.